Przytulanka z metkami - wyprawka DIY

W ramach cyklu "Wyprawka DIY" proponuję dziś Tobie przytulankę z metkami.
Ten projekt jest świetną okazją dla mam, które pragną rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Przytulanka z metkami jest jedną z najprostszych form i nawet jak wyjdzie coś krzywo to gwarantuję Ci, że nikt nie zauważy, a szczególnie Twój maluch ;) 

Przy okazji sprzedam Ci jeszcze jeden pomysł, który już tu pokazywałam, czyli woreczki sensoryczne. Szyje się je identycznie jak przytulankę, jedyna różnica jest taka, że są mniejsze gabarytowo i do środka sypiemy groch, ryż, pestki wiśni (dodatkowo mają funkcję rozgrzewającą) czy fasolę. Woreczki świetnie się u mnie sprawdziły przy poprzednich dzieciakach. Od ćwiczenia pierwszych chwytów, przez ząbkowanie, po ćwiczenia sprawnościowe typu rzucanie do celu, podnoszenie woreczka stopą itp. Jednym słowem rosną razem z dzieckiem. 
Teraz postanowiłam dodatkowo wypróbować przytulankę z metkami, zobaczymy czy zda egzamin... A może Twoje dzieci miały, bądź mają taką przytulankę? Podziel się swoim doświadczeniem!
Zabieramy się do dzieła!

Potrzebne materiały:
- materiały;
- tasiemki;
- nożyczki;
- miarka;
- maszyna do szycia lub igła i nitka;
- groch/ryż/fasola - opcjonalnie.


Krok 1
Z materiału (u mnie jeden jest z bawełny, a drugi z minky) wytnij dwa prostokąty (mogą być kwadraty) o dowolnych wymiarach. Przytnij także tasiemki.


Krok 2
Prostokąty złóż prawą stroną do prawej, pomiędzy wkładając tasiemki (patrz górne zdjęcia). Całość zszyj przy brzegu zostawiając otwór na wywrócenie przytulanki (dolne zdjęcie).


Krok 3
Przez pozostawiony otwór wywróć przytulankę na prawą stronę, zwracając szczególną uwagę na rogi. Jeśli szyjesz woreczek  z nasionami w środku, to teraz jest czas, aby je tam włożyć. Zszyj otwór. 
GOTOWE!


Najmniejsze Kredki uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawki z metkami. U Haart znajdziecie DIY jak uszyć przytulankę z metkami w kształcie rybki. Kilka takich rybek pięknie będzie wyglądać np. jako mobil.

Kto szyje? Ręka do góry!

Wyprawka DIY #1 - farbowane body.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspirowałam Cię?

TOP