Tangram


Stary jak świat
Mocno ponadczasowa gra, która cieszy dzieci i dorosłych od przeszło 3000 lat. To dopiero fenomen! Myślę, że nie jeden projektant marzy o stworzeniu produktu, który będzie długo na topie. Czy komuś uda się pobić rekord tej chińskiej gry? Czas pokaże ;)

Materiały
Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem kupna takowej dla moich dzieci. W okolicznych sklepach nie natrafiłam na drewnianą, kartonowej nie chciałam ze względu na wytrzymałość - 4 pary rąk i czasem jedna paszczęka, to nie lada wyzwanie i prawdziwy test wytrzymałości dla gier ;)
Do głosu także doszła moja próżność i chęć posiadania tangramu w "moich" kolorach - cóż za niedobra matka ze mnie, wszak powinnam pytać o preferencje kolorystyczne moich dzieci, a nie spełniać swoje egoistyczne zachcianki...;p 
Padło na wersję drewnianą. Kupić? Nieee, sama zrobię!

Wyróżnij się z tłumu ;)
Uwielbiam wyszukiwać dla przedmiotów o określonej funkcji różne zastosowania. No tak mam...I od razu tangram widziałam wszędzie...na obrazach - ta myśl nawet przeistoczyła się w czyn i powstał WIELKANOCNY ZAJĄC, na podkładkach pod kubki/garnki, płytkach ceramicznych, ale najwięcej entuzjazmu w mojej głowie wywołały półki, które w zależności od humoru można by było ustawiać w różnych wariantach, no genialna jestem, genialna! Nucąc pieśni pochwalne na swoją cześć, układając sobie w głowie, jak krok po kroku zrealizuję swój nad wyraz genialny pomysł jednym okiem zerknęłam do wszechogarniającego internetu...i co? Aaaaa...! Uszła ze mnie cała energia i musiałam sobie zaparzyć melisy... już ktoś przede mną wpadł na ten pomysł...!!! 
Też tak czasem masz, że wpadasz na jakiś super oryginalny pomysł i okazuje się, że jedyne, co możesz sobie zanucić, to piosenkę Maryli "Ale to już było..."? ;)

Zrób to sam
Jeśli nie czujesz się dobrze w pracy z drewnem lub nie masz odpowiednich narzędzi, łamigłówkę możesz wykonać z kartonu. A ozdobić możesz ją farbami lub kolorowymi papierami np. do scrapbookingu.

Do wykonania Tangramu potrzebne będą:
- sklejka (0,4 mm) lub drewno;
- wyrzynarka;
- papier ścierny;
- linijka;
- ołówek

Krok 1
Na sklejce narysuj kwadrat i podziel go według schematu. Możesz też powycinać sobie poszczególne elementy z papieru i odrysować.


Krok 2
Papierem ściernym bądź szlifierką wygładź powierzchnię układanki.


Krok 3
Łamigłówkę pomaluj bądź nie...GOTOWE!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspirowałam Cię?

TOP