Zrób sobie designerski żyrandolGdy zrobiłam dodecahedron z rurek mosiężnych, wiedziałam, że następna będzie lampa. Dobrze się złożyło, ponieważ w międzyczasie szukałam oświetlenia do pokoju dziennego. Pewnego pięknego dnia olśniło mnie, że przecież mam gdzieś w składziku stary żyrandol, który jeszcze kilka lat temu był w użyciu, ale brzydki i skorodowany nie bardzo nadawał się już do publicznych wystąpień…Zanim jednak przystąpiłam do działań, po wstępnym oczyszczeniu został poddany on próbie, czy aby na pewno działa. Dostałam zielone światło, podkasałam rękawy i zabrałam się do roboty.

Ten projekt robiłam etapami…początek poszedł jak z armaty, za to końca nie było widać, a gdyby nie pomoc moich Kredek, które dzielnie pomagały mi przecinać rurki, to pewnie post ten powstałby w przyszłym tygodniu ;)

Potrzebne mteriały:
- cienkie rurki mosiężne;
- drut 0,8 mm;
- obcążki;
- farba w sprayu czarna matowa;
- sklejka;
- papier ścierny;
- wyrzynarka;
- klej.


Krok 1
Żyrandol oszlifuj papierem ściernym, aby oczyścić go z rdzy. Przecieramy wilgotną szmatką i po wyschnięciu pomaluj farbą w sprayu. Poczekaj, aż farba wyschnie.


Krok 2
Ze sklejki wytnij trzy okręgi, które będą potrzebne jako podstawy do umieszczenia abażurów. Wygładź je papierem ściernym i pomaluj tą samą farbą co żyrandol. Pozostaw do wyschnięcia. Zamontuj na lampie.


Krok 3
Zrób abażury z drutu. Szczegółową instrukcję znajdziesz o TU. Przyklej je do drewnianych okręgów i możesz się cieszyć nową designerską lampą!


Żyrandol czeka aby zawisnąć w miejscu docelowym. Zdjęcia robione w naszej starej glinianej stodole, wiem trochę kiepskie tło, gdyż główny bohater ginie na tle ściany, no ale cóż zrobić...następnym razem będzie lepiej ;)

Jestem całkiem zadowolona z efektu, a jakie są Twoje wrażenia?
* grafika Anna Kaźmierak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspirowałam Cię?

TOP