Znaczniki na kieliszkiZnaczniki na kieliszki to bardzo przydatna rzecz na imprezach wszelkiego typu, nie tylko tych sylwestrowych... Dzięki nim nie zgubisz swojego kieliszka, o co przy sporej ilości osób nie trudno.
Oczywiście są dostępne w sklepach znaczniki w różnych kształtach i z różnych materiałów, ale nie ma to jak satysfakcja z własnoręcznie wykonanych. Prawda?!
Wykonanie znaczników na kieliszki zajmie Ci naprawdę niedużo czasu... pierwsza wersja zajęła mi dosłownie 3 minuty, druga ok. 10 minut.
Do dzieła!

Potrzebne materiały:
- drut jubilerski 0,8 - 1 mm - Empik;
- koraliki - Pasart.pl;
- kieliszki.


Krok po kroku

Opcja 1
Ta wersja zajmie Ci trzy minutki. Do wykonania znaczników użyłam drutu jubilerskiego pamięciowego - jest on, pomimo takiej samej średnicy trochę twardszy i już uformowany w kształt okręgu. Śmiało możesz też użyć zwykłego drutu jubilerskiego...
Drut dotnij do pożądanej długości. Z jednej strony zagnij drut (patrz zdjęcie), załóż koralik i zagnij go z drugiej strony. Powstałe "zapięcie" umożliwi ściąganie i zakładanie znacznika.


Opcja 2
Do jej wykonania użyłam zwykłego drutu jubilerskiego. Z jednej strony zrób "ślimaka" przy użyciu "bocianów" (szczypce z zaokrąglonymi końcami) oraz szczypiec (płaskich z jednej strony). Utnij drut na pożądaną długość, nałóż koralik. Drut owiń wokół stopki kieliszka, zakańczając go "ślimakiem". Jestem ciekawa czy spotkałąś się Kredko z takimi znacznikami na kieliszki? 
To którą opcję wybierasz? Podziel się w komentarzu!
A jeśli sama idea Ci się podoba, udostępnij tu i ówdzie ten wpis. Dzięki, że jesteś :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspirowałam Cię?

TOP