PRACOWNIA

Serdecznie zapraszam do Pracowni Pani Kredka w Czarnkowie – miejsca, w którym zarówno dzieci jak i dorośli pod okiem specjalistów kreatywnie spędzą czas i rozwiną swoje umiejętności manualne.

Pracownia mieści się przy ul. Ogrodowej 21 tam gzie Lokalny Klub Rodzinny – wejście od tyłu budynku – po schodkach w dół.

KONTAKT i ZAPISY:

Rysunek/malarstwo – Martyna Drab tel. 694 339 250

Szycie – Marta Styczyńska tel. 694 864 399

Ceramika/warsztaty kreatywne/dla kobiet – Agnieszka Placha tel. 503 795 199.

OFERTA WARSZTATOWA marzec 2020

RYSUNEK/MALARSTWO dla dzieci i dorosłych – każdy poniedziałek g.17.30 i 18.35

Na zajęciach warsztatowych zdobyć można podstawowe umiejętności rysunkowo-malarskie: opanować podstawy dobrego rysunku, nauczyć się odpowiedniej kompozycji pracy, zdobyć niezbędną wiedzę dotyczącą światłocienia, przestrzeni i barw, a także (a może i przede wszystkim) odnaleźć osobiste sposoby wyrazu artystycznego oraz nauczyć się szczególnej obserwacji świata, który jest przedmiotem pracy.

Zajęcia skierowane są do wszystkich grup wiekowych, niezależnie od poziomu wiedzy i zaawansowania ucznia. Ważnym elementem warsztatów jest indywidualne podejście do każdego uczestnika i realizacja jest osobistego pomysłu.

Prowadząca – mgr sztuk plastycznych MARTYNA DRAB – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (rocznik dyplomowy 2014). Dyplom realizowała i obroniła w Interdyscyplinarnej Pracowni Malarstwa pod kierownictwem Mariusza Kruka. Zajmuje się kolażem, asamblażem i szeroko pojętym malarstwem abstrakcyjnym. W 2015 roku założyła Pracownię Plastyczną MD w Wieleniu, gdzie prowadzi zajęcia z edukacji artystycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Cena za pełną godzinę – 35 zł/os.

Zapisy: Martyna Drab

tel. 694 339 250

e-mail: pracownia.plastyczna.md@gmail.com

fp: Pracownia Plastyczna MD

 

CERAMIKA  dla dzieci ( od 7 r.ż) – każdy czwartek g. 16.00

Na zajęciach dzieci poznają czym jest ceramika. Nauczą się jak lepić w glinie, poznają fachową terminologię np. czym jest biskwit lub jak wygląda zdębiałe naczynie. Rozwiną przy tym swoje zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię.

Prowadząca – AGNIESZKA PLACHA – instruktor rękodzieł artystycznego, autorka książki „Twórz z dzieckiem” prowadzi blog panikredka.pl. Od 15 lat prowadzi warsztaty z różnych dziedzin prac manualnych/rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prywatnie żona i mama 5 dzieci.

Koszt: 35 zł/h

Karnet 5 spotkań – 160 zł – ważny 2 miesiące

Karnet 10 spotkań – 315 zł – ważny 3 miesiące

Cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały. Ukończony przedmiot dzieci zabierają do domu.

 

Zapisy: Agnieszka Placha

tel. 503 795 199

e-mail: hello@panikredka.pl

fp Pani Kredka

Zajęcia KREATYWNE dla dzieci (od 7 r.ż) – czwartek g.17.30

Na warsztatach dzieci poznają różne dziedziny rękodzieła, będą miały okazję doświadczyć pracy z różnymi materiałami tj. tkanina, drewno, wełna czesankowa, liście, kwiaty i wiele innych. Rozwiną umiejętności manualne, wyobraźnię, kreatywność. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały, a wykonane prace dzieci zabierają do domu.

Prowadząca – AGNIESZKA PLACHA – instruktor rękodzieł artystycznego, autorka książki „Twórz z dzieckiem” prowadzi blog panikredka.pl. Od 15 lat prowadzi warsztaty z różnych dziedzin prac manualnych/rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prywatnie żona i mama 5 dzieci.

Koszt: 30 zł/h

Karnet 5 spotkań – 140 zł – ważny 2 miesiące

Karnet 10 spotkań – 270 zł – ważny 3 miesiące

 

Zapisy: Agnieszka Placha

tel. 503 795 199

e-mail: hello@panikredka.pl

fp Pani Kredka

 

Szycie poszewki na poduszki

Nauczysz się jak uszy poszewkę na wymiar. Przećwiczysz wszywanie zamka krytego oraz dekoracyjnej wypustki.

DLA KOGO:  młodzież i osoby dorosłe

KIEDY:  środa 5.02 godzina 17:00

CZAS TRWANIA : 2/3h

CENA: 50zł (w tym tkanina, wypełnieni poduszki, zamek, wypustki)

ZAPISY/KONTAKT: Marta 694 864 399

 

Szycie czapki

Podczas zajęć nauczysz się obsługiwać maszynę do szycia- stebnówkę oraz owerlok. Nauczysz się jak skroi i uszy czapkę na wiosenno/letnie spacery. Zaprojektujesz jej indywidualny charakter wykorzystują do tego zamki/aplikację/wstążki/ koraliki itp.

DLA KOGO:  dzieci i młodzież od 8/9 roku życia

KIEDY:  środa 11.02 godzina 17:00

CZAS TRWANIA: ok. 2h

CENA: 45zł (w tym tkanina, aplikacje/naszywki)

ZAPISY/KONTAKT: Marta 694 864 399

 

Szycie spódnicy „ołówkowej” z dzianiny

Podczas zajęć nauczysz się obsługiwać maszynę do szycia- stebnówkę oraz owerlok. Otrzymasz szablon na spódnicę „ ołówkową” oraz dowiesz się jak go przemodelować pod własne wymiary. Efektem końcowym będzie klasyczna włokowa spódnica na gumie!

DLA KOGO:  młodzież i osoby dorosłe

KIEDY:  środa 19.02 godzina 17:00

CZAS TRWANIA:  ok. 2/3h

CENA: 60 zł (w cenie dzianina i niezbędne materiały)

ZAPISY/KONTAKT: Marta 694 864 399

 

EKO warsztaty z szycia

Wprowadź dobre nawyki i uszyj wielorazową ekologiczną torbę na zakupy oraz stwórz lekkie siateczki na owoce i warzywa. Przy okazji poznasz podstawową obsługę maszyny do szycia. Bądź  bardziej Eko a planeta będzie Tobie za to wdzięczna.

 

DLA KOGO:   dzieci i młodzież od 8/9 roku życia

KIEDY:  środa 26.02 godzina 17:00

CZAS TRWANIA: ok. 2,5h

CENA: 40 zł (w cenie tkanina i niezbędne materiały)

ZAPISY/KONTAKT: Marta 694 864 399

Prowadząca MARTA STYCZYŃSKA – absolwentka WZORNICTWA WSUS Poznań, specjalizująca się w projektowaniu ubioru.  Już na studiach zafascynowała się konstrukcją i technikami krawieckimi, kontynuuje to w swojej pracy zawodowej. Czynna zawodowo jako konstruktor odzieży.  Po „godzinach” skupiam się na realizacji własnych projektów indywidualnych.  https://deskgram.co/januarysisters

 

DECOUPAGE dla dorosłych

Prowadząca MAGDALENA GRZEBYTA – rękodziełem zajmuje się od dawna, pasjonatka dekoracyjnego wykorzystania drewna i materiałów pochodzenia naturalnego. Od kilku lat certyfikowany instruktor technik decoupage. W swojej pracy wykorzystuje rożne formy zdobnicze nadając przedmiotom niepowtarzalny charakter.

Termin: wkrótce

Czas trwania: 90 min.

 

DLA KOBIET – każdy ostatni piątek miesiąca.

Drugi warsztat  – 28.02 g.17.30

MAKRAMA

Na zajęciach każda uczestniczka pozna podstawowe węzły potrzebne do wykonania makramy oraz własnoręcznie uplecie makatkę. Warsztat jest dwuwymiarowy… uczestniczki wyjdą z gotową pracą oraz spędzą czas w gronie innych kobiet.  Aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba mieć talentu, ani zdolności plastycznych. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

 

Czas trwania: ok 2,5 h.

Koszt: 80 zł/os.

Zapisy: Agnieszka Placha

tel. 503 795 199

e-mail: hello@panikredka.pl