Kalendarz na 2021 – do pobrania. Taki mam dla Ciebie prezent na ten Nowy Rok i nie tylko…

Zawsze mam trudność ze ściennymi kalendarzami, bo te które mi się podobają nie mają miejsca na podstawowe zapiski typu wizyta u dentysty, czy inne ważne sprawunki. Już niezależnie od designu mam wrażenie, że takich kalendarzy nadających się do rodzinnego centrum dowodzenia jest mało. W tym roku postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyłam kalendarz na 2021 do porania w wersji PDF. Z miejscem na zanotowanie różnych informacji. Kalendarz 2021 do pobrania znajdziesz w dwóch wersjach. Jedna jest z krótkimi zdaniami, o których warto sobie przypominać. Druga, to kalendarz z ogólną propozycją aktywności dla dzieci na każdy miesiąc…

Kalendarz z cytatami 2021

Kalendarz zawiera 12 arkuszy w wersji PDF do druku z miejscem na zapiski. Powyższe zdjęcie, to przykładowa strona. Kalendarz pobierzesz klikając w różowy napis poniżej.

KALENDARZ Z CYTATAMI 2021 (253 pobrania)

Kalendarz aktywności 2021

Na powyższych zdjęciach widzisz jak KALENDARZ AKTYWNOŚCI 2021 wygląda w środku. Każdy miesiąc ma hasło przewodnie np. w styczniu są to materiały sypkie. Poniżej znajdziesz rozszerzenie proponowanych tematów, wiele przykładów zabaw oraz materiały do druku niemal na każdy dzień roku… Klikając w różowy napis poniżej automatycznie pobierzesz kalendarz.

KALENDARZ AKTYWNOŚCI 2021 (343 pobrania)

Styczeń

Propozycje zabaw – MATERIAŁY SYPKIE – zabawy kaszą gryczaną, ryżem, grochem, fasolą, orzechami, szyszkami, piaskiem itp.

Luty

MASY PLASTYCZNE np.:

Marzec

POSZUKIWANIE OZNAK WIOSNY – tu możliwości są nieograniczone… wyprawy z lupą/lornetką i pudełkiem na wiosenne skarby. różne zabawy plastyczne związane z wiosną, zwierzętami, roślinami, ogródkiem, siewem itp.

Poniżej kilka propozycji:

Kwiecień

OBSERWACJA PTAKÓW. Spacery są doskonałą okazją do obserwacji ptaków. Możecie wziąć ze sobą lornetkę. Oprócz obserwacji samych ptaków możecie wytropić ślady jakie pozostawiają, odszukać ptasie gniazda lub pióra… Tu inspiracja zabawy – pióra z tektury KLIK. Ponad 20 aktywności i plików do pobrania znajdziesz również w magazynie KREDKA poświęconego PTAKOM – KLIK

Maj

KWIATY – ZABAWY KOLORAMI. W maju kwitnie sporo kwiatów. Warto wykorzystać je do wspólnych zabaw i aktywności. Dzieci mogą poznać ich nazwy, rozpoznawać je po zapachu, zrywać płatki lub całe rośliny. Niektóre rośliny nadają się do jedzenia. Możecie przyrządzić wspólnie pyszne kolorowe sałatki…

Czerwiec

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA. W ciepłe dni warto pozwolić małym Kredkom chodzić na bosaka – oczywiście w miejscu gdzie nie ma szkła i innych ostrych przedmiotów. Chodzenie boso po różnych fakturach ma terapeutyczne działanie. Masuje receptory na stopach, dzieci doświadczają różnych dotykowych bodźców, co wpływa korzystnie na rozwój mózgu (w dużym skrócie) oraz rozwój sensoryczny… Możesz również stworzyć ścieżkę sensoryczną DIY – KLIK.

Lipiec

MORSKIE KLIMATY. To kolejny bardzo wdzięczny i szeroki temat. Piasek, muszelki, morskie stworzenia, wydmy, morskie ptaki, statki – to tylko wycinek tematów wokół których możesz wraz z dzieckiem tworzyć historię i różne zabawy. Tu przykład ośmiorniczki DIY – KLIK oraz letni nr magazynu KREDKA – KLIK

Sierpień

WODNE ZABAWY. Nie znam dziecka, które prędzej czy później nie polubiło wodnych zabaw. Przelewanie z kubka do kubka, cedzenie przez sito, przelewanie przez lejek, wyławianie różnych roślin czy rybek zrobionych np. z gąbki kreatywnej. Wszystkie te aktywności rozwijają koordynację ręka – oko, koordynację ruchową, wyobraźnię przestrzenną i wiele innych kompetencji. Są też świetną podwaliną do nauki matematyki…

Przykładowe zabawy:

Wrzesień/Październik

POSZUKIWANIE DARÓW JESIENI. Polska złota jesień, to piękna pora roku. Możecie zebrać orzechy, kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście i wykonać z nich różne prace plastyczne. Możecie porozmawiać o oznakach jesieni, poszukać ich na spacerach.

Tu kilka inspiracji na jesienne aktywnoiści – KLIK. A tu – karty z grzybami w wersji PDF – idealne na urozmaicenie jesiennych wypraw do lasu i nie tylko….

Listopad

ĆWICZYMY PALUSZKI. Poniżej znajdziesz garść inspiracji na ćwiczenie małej motoryki, czyli mięśni dłoni malucha.

Grudzień

ŚWIĄTECZNE ZABAWY. Grudzień, to dla większości rodzin czas przygotowań do świąt. To czas na rodzinne tradycje, pieczenie pierników, kalendarze adwentowe, pamiętaniu o bliskich…. Kilka inspiracji: świąteczny nr magazynu KREDKA – KLIK, ozdoby świąteczne zrób to sam – KLIK oraz szybki kalendarz adwentowy do druku – KLIK.

To wszystko na dziś. Mam nadzieję, że kalendarz będzie u Ciebie się sprawdzał znakomicie.

Jeśli ten wpis Cię zainspirował lub pobierzesz kalendarz – będę bardzo wdzięczna jeśli udostępnij ten wpis. Niech jak najwięcej rodziców będzie miało łatwiejszy rok 😉 Możesz mnie również oznaczyć w SM #panikredka (na FB) lub @pani.kredka (na IG), a udostępnię Twój wpis.