Ledwo co spadł śnieg, a już go prawie nie ma. Jeśli masz ochotę na śniegowe szaleństwo niezależnie od pogody i pory roku wskakuj po instrukcję!

Od dziś śnieg możesz mieć i zimą i latem. A to za sprawą bardzo prostego przepisu, do którego potrzebujesz tylko trzech składników. Zabawa typowo sensoryczna. Ze sztucznego śniegu możesz lepić różne formy. Do zabawy doskonale nadadzą się również foremki do piasku czy ciastek.

Kiedy zabawa już Ci się znudzi, do śniegu możesz dolać trochę octu i wyjdzie wybuchowy wulkan. A zabawa rozpocznie się na nowo!

Podczas tworzenia tego DIY odkryłam, że i duże Kredki mogą odnieść bardzo praktyczną korzyść, nie licząc oczywiście chwili na ciepłą kawę. Zobacz droga Kredko na punkt 4. Myślę, że tak dobrze wykorzystanej masy po skończonej zabawie nie spotkałaś…

Do dzieła!

Potrzebne materiały:

  • soda oczyszczona;
  • pianka do golenia;
  • brokat
  • ocet (opcjonalnie)

Krok 1

Sodę oczyszczoną pomieszaj z ulubionym kolorem brokatu.

Krok 2

Do mieszanki sody i brokatu dodaj z wyczuciem pianki do golenia.

RADA: Jeśli pianki dodasz za dużo zawsze możesz dosypać sody.

Krok 3

Na końcu zabawy do sztucznego śniegu możesz dolać octu. Wytworzy się piana, która może przypominać erupcję wulkanu.

Krok 4

Ten krok powstał specjalnie dla Ciebie duża Kredko!

Gdy małe Kredki skończą swe szaleństwa ze sztucznym śniegiem, taką mieszankę możesz wykorzystać do czyszczenia zlewu lub wanny. Jak się okazuje sztuczny śnieg jest doskonałym, ekologicznym środkiem czyszczącym. Aby mieszanka poradziła sobie np. z kamieniem możesz dodać do niej kwasku cytrynowego.