Przetestowałam prawie wszystkie internetowe przepisy na piasek kinetyczny. Z jakim skutkiem? Który okazał się najlepszy?

Jak zrobić piasek kinetyczny i czy istnieje wersja idealna?

Wiem droga Kredko, że uwielbiasz gluty, slime oraz wszelkie masy plastyczne. Po wielu poszukiwaniach, testowaniu różnych przepisów z zakamarków internetu okazało się, że żaden, dosłownie żaden nie spełnia oczekiwań naszej kredkowej rodziny! Jedne były zbyt sypkie, inne natomiast niczym nie różniły się od mokrego piasku. Szukałam takiego, który będzie miał strukturę zbliżoną do tego kupnego. Co mi pozostało? Dalsze testowanie, tym razem własnych kompozycji… trochę czasu spędziłam na obserwacji różnych sklepowych piasków kinetycznych i pewnego pięknego dnia doznałam olśnienia! W tych wszystkich przepisach brakowało pewnego składnika… kleju!

Z doświadczenia przy tworzeniu instrukcji na slime/gluta wiem, że odpowiednie składniki mają znaczenie. W przypadku slime okazało się, że nie każdy klej się nadaje, to samo jest z płynem/żelem do prania. W przypadku piasku kinetycznego jest podobnie. Testowałam różne kleje i najlepszy okazał się płynny przeźroczysty klej TESA. Polecam Ci go droga Kredko nie dlatego, że marka TESA jest partnerem tego wpisu, ale dlatego, że to serio jest najlepszy klej jaki do tej pory użyłam do wykonania piasku kinetycznego. Z produktów TESA korzystam od dłuższego czasu, co możesz obserwować na Instagramie i FP dlatego, gdy marka TESA zaproponowała mi współpracę, bez wahania się zgodziłam.

Piasek kinetyczny wykonasz w bardzo prosty sposób. Wystarczą cztery składniki powszechnie dostępne. Dodatkowo, aby piasek kinetyczny był kolorowy, możesz do powstałej masy dodać barwnik spożywczy w dowolnym kolorze.

Przygotowałam instrukcję w dwóch opcjach. Pierwsza instrukcja w formie zdjęć, druga w formie filmu na YT. Jestem bardzo ciekawa, która forma bardziej Ci odpowiada!? Zdradzę jeszcze, że w filmie zobaczysz moją małą asystentkę 😉

Potrzebne materiały:

  • drobny piasek;
  • mąka ziemniaczana;
  • płyn do mycia naczyń;
  • płynny klej TESA.

Krok 1

Odmierz kubek drobnego piasku i wsyp go na podstawkę.

Krok 2

Do piasku dodaj dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie wymieszaj ją z piaskiem.

Krok 3

Do tego dodaj 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń i ponownie dobrze wymieszaj.

Krok 4

Do powstałej mieszanki dodaj płynny klej (od 1 – 3 łyżek). Dobrze wymieszaj.

GOTOWE! Dobrej zabawy 🙂

Instrukcja w formie filmu: