Wiosna kojarzy i się z wężami… dlaczego?

Pewnie pomyślisz: „Z wężami? Wariactwo!” I ja w pierwszym odruchu tak pomyślałam, ale gdy głębiej się zastanowiłam, zrozumiałam!

Wiosna sprzyja pracom w ogrodzie. Często na wiosnę, gdy sprzątałam kupy gałęzi, czy kamieni pozostałych z sezonu jesiennego napotykałam padalce. W tym roku jeszcze mi się nie udało. Co prawda padalec, to nie wąż, a jaszczurka bez nóg, ale niejednemu pewnie strachu napędziła.

Wybierz się na spacer do lasu lub łąkę, może uda Ci się zobaczyć droga Kredko tego węża nie węża. Jest zupełnie nie groźny i bardzo pożyteczny. Zobacz czy w domowej bibliotece masz książkę w której znajdują się węże. Dowiedz się czym się żywią i jak wyglądają. Czy są długie? A może krótkie? Jakich opowieści są bohaterami?

Gdy już dowiesz się jakiś informacji o wężach, proponuję małą pracę plastyczną – spiralnego węża. Kredko, możesz go narysować sama lub posłużyć się szablonem, który dla Ciebie przygotowałam. Do dzieła!

 

Potrzebne materiały:

  • kartka papieru;
  • kredki/flamastry lub farby;
  • nożyczki
  • tasiemka i kółeczko – opcjonalnie.

Krok 1

Narysuj na kartce węża zwiniętego w spiralkę lub wydrukuj szablon. Przygotowałam dla Ciebie 4 wzory do pokolorowania.

<<< SZABLON 1 >>>

<<< SZABLON 2 >>>

Krok 2

Pokoloruj węża dowolną techniką. Możesz go również ozdobić plasteliną lub kawałkami kolorowego papieru.

Krok 3

Rozetnij węża wzdłuż linii. Z kilku węży możesz zrobić mobil czy girlandę. W tym celu zamontuj na jego ogonie tasiemkę i powieś na okrągłej obręczy lub w dowolnym miejscu w pokoju. GOTOWE!

Koniecznie pochwal się gotową pracą!