Jest taki dzień w roku kiedy wszystkie Kredki małe i duże mają swoje oficjalne święto. Przypada ono właśnie dziś, czyli 22 listopada i jest…

wpisane do kalendarza świąt nietypowych. Cieszę się, że od pięciu lat możemy świętować go razem! Z okazji Dnia Kredki przygotowałam dwie niespodzianki. Jedna, to szablony kredek w wersji PDF, które możesz wykorzystać na różne sposoby, a druga, to promocja na zestaw kreatywny do robienia świec w SKLEPIE INTERNETOWYM. Oczywiście, że na szablonach w wersji PDF znajduje się motyw kredek, bo jakże w tym pięknym dniu mogłoby być inaczej. Poniżej przedstawię Ci kilka propozycji zabaw z użyciem szablonów. Jeśli nie masz drukarki, kredki możesz narysować ręcznie.

Potrzebne materiały:

  • szablon kredek;
  • kredki/farby;
  • plastelina;
  • nożyczki;
  • kolorowe przedmioty.
Dzień Kredki – szablon do pobrania (855 pobrań)

Kredka w szlaczki

Pierwsza propozycja wiąże się z szablonem kredki w przerywane linie. Dziecko może najpierw obrysować kredkę po przerywanych liniach, a następnie wypełnić ją szlaczkami czy innymi wzorkami. Może też pomalować kredkę farbami. Niech szablony Was nie ograniczają, a będą inspiracją do dalszych zabaw.

Kredka wyklejanka

Kolejną moją propozycją i bardzo dobrym ćwiczeniem małych rączek jest wyklejanie szablonów kredek plasteliną. Dziecko może plastelinę rozcierać, może przyklejać różne wzorki z plasteliny – wałeczki, paseczki, ślimaczki lub kuleczki.

Gra w kolory

To zadanie jest dwuetapowe. Pierwsza część polega na pokolorowaniu szablonu z pięcioma kredkami. Dziecko może pokolorować je na dowolne kolory. Następnie kredki należy wyciąć.

Drugi etap. Rozkładamy kredki na stoliku bądź podłodze i kolejnym zadaniem jest odnalezienie w domu/pokoju przedmiotów odpowiadających kolorom kredek.

Co jeszcze można zrobić z szablonami?

  • można wykleić je kulkami z krepy lub wydzieranką z kolorowego papieru;
  • można nakleić je na tekturę i zrobić z nich kredkową girlandę;
  • można wykorzystać je do nauki liczenia.

Mam nadzieję, że szablony jak i pomysły okażą się pożyteczne i wykorzystasz je do wspólnej zabawy ze swoją małą Kredką. Jestem ciekawa jakie jeszcze pomysły przyjdą Wam do głowy.

Zapraszam Cię również do pobuszowania w sklepie. Znajdziesz tam zarówno coś dla małej Kredki jak i siebie.