Gniotki można robić w wielu kombinacjach. Jakich? Dziś właśnie o tym…

Gniotki są jedną z najbardziej ulubionych zabaw większości Kredek jakie znam. Ciekawa jestem czy podzielasz to zdanie?!
To niezwykle prosta zabawka. Skutkiem ubocznym zabawy nią, jest większa sprawność małych rąk. Znam też całkiem duże Kredki, które także lubią zgniatać gniotki. Tak, ja także do nich należę! Z wielką przyjemnością tworzyłam tę instrukcję dla Ciebie.

Opcji na gniotki jest całkiem sporo. Najbardziej klasyczna jest z mąką ziemniaczaną lub zwykłą. W ramach eksperymentów wypełniałam je różnym sypkimi produktami od ryżu, kasz po koraliki. Pomysłów dostarczały mi moje małe Kredki 😉
Zabieramy się do dzieła!

Potrzebne materiały:

– balony;
– wypełnienie – mąka, ryż, kasza itp.
– flamaster;
– lejek bądź szklanka;
– włóczka – opcjonalnie.

 

Krok po kroku 

Balon włóż do lejka lub naciągnij na szklankę. Tym razem wypróbowałam opcję drugą. Wsyp do środka balonu mąkę lub ryż, kaszę, groch, koraliki itp. Zawiąż balon i GOTOWE!

 

Jeśli wypróbujesz 5 powyższych propozycji i jeszcze będzie Ci mało, możesz włożyć do balonu glutka. Przepis na gluta znajdziesz <<TU>>.

 

Flamastrem narysuj oczy i buzię, a w miejscu wiązania balonu możesz przyczepić włóczkę, która będzie czupryną gniotka.
Dobrej zabawy!

 

Duża Kredko!

Gniotki mogą być świetną pomocą nie tylko w ćwiczeniu ręki. Mogą posłużyć także do rozmowy o emocjach. Mała Kredka może wybrać spośród gniotków z różnymi minami tego, który aktualnie odpowiada jej samopoczuciu. Czasem nie wiemy jak zacząć rozmowę o uczuciach, trudnych wydarzeniach i emocjach z nimi związanych. Gniotki z pewnością ułatwią to zadanie.


Inne zabawki DIY związane z emocjami:
buzia z papieru;
drewniane klocki – zabawa z emocjami.