Czasem o emocjach trudno rozmawiać. Poniższy zabawa rozwiąże ten problem…

Emocje towarzyszą każdej Kredce codziennie. Radość z wykonanej pracy plastycznej, złość kiedy coś nie wychodzi, zakłopotanie, smutek, euforia… Rozpoznanie i nazwanie emocji jest nie lada sztuką, szczególnie dla najmłodszych dzieci. Dlatego dziś bardzo fajna, a zarazem prosta w wykonaniu zabawa z emocjami, która w połączeniu z rozmową, pomoże zrozumieć maluchom czym one są.

Potrzebne materiały:

– kartka sztywnego papieru;
– flamastry;
masa Bostik BluTack;
– nożyczki;
– ołówek.

 Krok 1

Na kartce papieru narysuj koło. Ja odrysowałam je od miski, ale równie dobrze możesz użyć cyrkla.

 Krok 2

Narysuj włosy.

 

Krok 3

Wytnij małe kółka i narysuj na nich oczy oraz usta w różnych kształtach – wyrażające różne emocje.

 

Krok 4

Z tyłu małych kółek przyczep Bostik Blu Tack (dostępny w Biedronce).
Za pomocą tej masy, kółka z ustami i oczami będą się z łatwością odczepiać i przyczepiać do głowy.
Tą zabawką można się bawić zarówno w pionie na stole czy podłodze, jaki i w pionie przyczepiając ją do szafki czy ściany.

 

Słów kilka o masie Bostik Blu Tack…

Po raz pierwszy usłyszałam o tej „magicznej” masie od moich małych Kredek.
W szkole nauczyciele używają jej do eksponowania prac plastycznych na gazetce szkolnej. Niebrudząca, wielokrotnego użytku, sama rozumiesz droga Kredko musiałam ją wypróbować… no i przepadłam!

W domu używam jej do mocowania na ścianie prac moich dzieci, które powstają w ilościach hurtowych (prace nie dzieci). Często ekspozycja w naszej domowej galerii ulega zmianie, a dzięki masie ściana pozostaje w stanie nienaruszonym.

W jednym z odcinków na YT pokazywałam jak ozdobić lusterka. Jedna wersja była do powieszenia na ścianie i zawiesiłam je właśnie na Bostik Blu Tack. Wiszą po dzień dzisiejszy.
Masa ta ma niesamowicie szerokie zastosowanie nie tylko w pracach plastycznych, ale i w domu czy biurze. Uwielbiam takie wszechstronne produkty!

Tymczasem kilka kadrów z zabawy!

Post powstał we współpracy z firmą Bostik oraz z dziewczynami z blogu Majsterki. Koniecznie zajrzyj do dziewczyn, gdzie znajdziesz cały dział z różnymi projektami dla dzieci <3
Na Bostik zaś znajdziesz więcej produktów do kreatywnego tworzenia!

A może sama używasz tej masy? Podziel się w komentarzu swoimi sposobami na Blu Tack 😉