Uwielbiam przerabiać materiały, które zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. I ten projekt taki właśnie jest…

Stworzysz motyla z rolki po papierze toaletowym. Motyle są tymi owadami, które wzbudzają powszechny podziw. Piękne, kolorowe, majestatyczne, a zarazem ulotne i delikatne. Inspirują wielu twórców, a i Ty droga Kredko zaczerpniesz dziś inspirację na kreatywne zajęcia.

Zanim przejdziesz do zajęć plastycznych wybierz się na łąkę i przyjrzyj się motylom. Zauważ jakie mają ubarwienie oraz z jakich kwiatów najbardziej lubią pić nektar. Czy każdy ma taki sam kształt, czy może widzisz różnicę? Gdy wrócisz poszukaj w książkach lub internecie jak wygląda cykl życia motyla. Jest on bardzo fascynujący, gdyż motyl przechodzi różne fazy rozwoju i na poszczególnych etapach wygląda inaczej.

Następnie zgromadź wypisane poniżej materiały i stwórz własnego kolorowego motyla z rolki. Może mieć skrzydła zupełnie fantazyjne lub podobne do motyli zaobserwowanych na spacerze. Wybór zależy od Ciebie. Skrzydła możesz narysować samodzielnie lub skorzystać z gotowego szablonu (do pobrania poniżej).

Potrzebne materiały:

  • rolka po papierze toaletowym;
  • papier kolorowy;
  • nożyczki;
  • klej;
  • szablon;
  • ołówek, flamaster.

Krok 1

Na rolce namaluj buźkę motyla. Rolkę możesz okleić papierem kolorowym.

Krok 2

Z kolorowego papieru wytnij skrzydła o dowolnym kształcie. Możesz skorzystać z gotowych szablonów, które dla Ciebie przygotowałam.

<<< SZABLON MOTYLA 1 >>>

<<< SZABLON MOTYLA 2 >>>

Krok 3

Skrzydła możesz ozdobić w dowolny sposób: kolorując je, malując różne wzorki czy przyklejając różne kształty z kolorowego papieru.

Przyklej skrzydła do rolki i GOTOWE!!!

Koniecznie pochwal się swoimi pracami!