Kalendarz adwentowy DIY inny niż wszystkie!?

Robisz co roku kalendarz adwentowy? Jak wygląda? Jest z niespodziankami, zadaniami, a może przybiera jeszcze inną formę?

U nas od kilku lat robimy kalendarz adwentowy do którego wkładamy karteczki z zadaniami i bombki na nasze drzewko adwentowe. Pewnie zastanawiasz się co to za drzewko? To taka namiastka choinki, gdyż tą zawsze ubieramy 24 grudnia. Chyba od trzech lat – pierwszego grudnia wkładam do wazonu gałązki świerku, a dzieciaki codziennie zakładają jedną bombkę. W Wigilię zakładamy ostatnią bombkę – dzidziusia w wózku. Drzewko, jeśli nie posypie się do 24 grudnia, wędruje do pokoju dzieciaków. Taka nasza rodzinna tradycja adwentowa.

Ale ja tu o drzewku, a miało być o kalendarzu adwentowym! Dla naszej rodziny adwent to czas oczekiwania, poznania/zgłębienia historii Jezusa, dlatego w kalendarzu umieszczamy zadania, które stwarzają okazję do robienia czegoś razem np. pieczemy ciastka, robimy i wysyłamy kartki świąteczne itp. Tak było dotychczas. Tu znajdziesz instrukcję na kalendarz origami.

Jednak w tym roku nasz kalendarz adwentowy jest w bardzo minimalistycznej wersji, bombki czekają w koszyku, a zadania zapisane są w naszym rodzinnym kalendarzu. Poniższy pomysł nadaje się nawet dla maluchów. Przy okazji, za sprawą plasteliny mamy całkiem fajne ćwiczenie małych rączek. Zatem do dzieła!

Potrzebne materiały:

  • zielony papier;
  • plastelina;
  • nożyczki;
  • drukarka;
  • szablon kalendarza adwentowego.

<<< KALENDARZ ADWENTOWY DO POBRANIA >>>

kalendarz adwentowy DIY

Krok 1

Wydrukuj na zielonej kartce schemat kalendarza i wytnij go.

Uwaga! Równie dobrze choinkę możesz wydrukować na białej kartce i pokolorować ją na dowolny kolor.

kalendarz adwentowy DIY

Krok 2

Codziennie przyklej kulkę z plasteliny na cyfrę oznaczającą dany dzień.

kalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIY