kalendarz adwentowy DIY
Boże Narodzenie, DIY, mała Kredka, prace plastyczne, sensoplastyka, zabawy dla 3-6 latków, zabawy dla 6-24m, zrób to sam

Kalendarz adwentowy DIY + szablon do druku

Kalendarz adwentowy DIY inny niż wszystkie!?

Robisz co roku kalendarz adwentowy? Jak wygląda? Jest z niespodziankami, zadaniami, a może przybiera jeszcze inną formę?

U nas od kilku lat robimy kalendarz adwentowy do którego wkładamy karteczki z zadaniami i bombki na nasze drzewko adwentowe. Pewnie zastanawiasz się co to za drzewko? To taka namiastka choinki, gdyż tą zawsze ubieramy 24 grudnia. Chyba od trzech lat – pierwszego grudnia wkładam do wazonu gałązki świerku, a dzieciaki codziennie zakładają jedną bombkę. W Wigilię zakładamy ostatnią bombkę – dzidziusia w wózku. Drzewko, jeśli nie posypie się do 24 grudnia, wędruje do pokoju dzieciaków. Taka nasza rodzinna tradycja adwentowa.

Ale ja tu o drzewku, a miało być o kalendarzu adwentowym! Dla naszej rodziny adwent to czas oczekiwania, poznania/zgłębienia historii Jezusa, dlatego w kalendarzu umieszczamy zadania, które stwarzają okazję do robienia czegoś razem np. pieczemy ciastka, robimy i wysyłamy kartki świąteczne itp. Tak było dotychczas. Tu znajdziesz instrukcję na kalendarz origami.

Jednak w tym roku nasz kalendarz adwentowy jest w bardzo minimalistycznej wersji, bombki czekają w koszyku, a zadania zapisane są w naszym rodzinnym kalendarzu. Poniższy pomysł nadaje się nawet dla maluchów. Przy okazji, za sprawą plasteliny mamy całkiem fajne ćwiczenie małych rączek. Zatem do dzieła!

Potrzebne materiały:

  • zielony papier;
  • plastelina;
  • nożyczki;
  • drukarka;
  • szablon kalendarza adwentowego.

<<< KALENDARZ ADWENTOWY DO POBRANIA >>>

kalendarz adwentowy DIY

Krok 1

Wydrukuj na zielonej kartce schemat kalendarza i wytnij go.

Uwaga! Równie dobrze choinkę możesz wydrukować na białej kartce i pokolorować ją na dowolny kolor.

kalendarz adwentowy DIY

Krok 2

Codziennie przyklej kulkę z plasteliny na cyfrę oznaczającą dany dzień.

kalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIYkalendarz adwentowy DIY

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *