Chińczyk – gra stara jak świat! A dziś zrobimy do niej planszę, która przetrwa lata…
Mieliśmy planszę tekturową, która po niezliczonych partiach dokonała już swego żywota. W tak sprzyjających warunkach przyrody, cóż było robić?! Wyciągnęłam ciężki sprzęt oraz grube rękawice, gdyż mróz był trzaskający i dawaj… 
Jeśli stwierdzisz, że praca w drewnie Cię najzwyczajniej w świecie nie kręci lub nie masz sprzętu, czynności pokazane niżej możesz wykonać ze zwykłej tektury. 
Aaa… byłabym zapomniała! Pionki możesz wykonać na wiele sposobów… z papieru, modeliny, masy solnej, gliny, możesz wykorzystać też drobne figurki – tak jak my 😉
Potrzebne materiały:
– sklejka lub deska zamiennie tektura;
– wyrzynarka;
– papier ścierny/szlifierka;
– farby akrylowe;
– bezbarwny lakier do drewna;
– pędzel;
– linijka;
– ołówek;
– gumka do ścierania.
Krok 1
Ze sklejki bądź deski wyrzynarką wytnij kwadrat – mój ma wymiary 30×30 cm. Całość dokładnie przetrzyj papierem ściernym, aby nie było żadnych zadziorów, a cała plansza była gładka jak pupcia niemowlaka 😉 (zdjęcie 1)
Krok 2
Na planszy narysuj ołówkiem układ pól. Mogą to być koła, kwadraty itp. Rób to delikatnie, aby łatwo było zetrzeć ślady ołówka w razie pomyłki, czy po malowaniu (zdjęcie 2,3).
Krok 4
Pokoloruj farbami akrylowymi narysowane ołówkiem pola. 
Kiedy farba dobrze wyschnie zetrzyj gumką widoczne ślady ołówka.
Całość pomaluj bezbarwnym lakierem do drewna. GOTOWE!!!

Moja uwaga: Mam farby akrylowe w tubkach, które kupiłam w zestawie. Jednak są one dosyć transparentne dlatego mieszam je z białą farbą akrylową do drewna i metalu.


Jeśli masz zamiar zacząć swoją przygodę z drewnem, ten projekt jest idealny!
To co? Próbujesz? Napisz co myślisz o takiej wersji planszy 😉