Origami to sztuka składania papieru. 

Myślę, że spotkałaś się droga Kredko z tą techniką, choćby w szkole podstawowej. Bardzo lubię projekty idące o krok dalej, wychodzące poza schemat i na takie natknęłam się buszując w internecie. 

Mój must have to ceramiczne wazony i donice Madam Soltz o geometrycznych kształtach. W sklepie decorOlka chwilowy brak towaru, o zgrozo! Więc jeśli wiesz, gdzie jeszcze są dostępne to daj znać. 

Kolejnym przedmiotem mojego pożądania jest był abażur papierowy origami. Wpadły mi w oko na Pintereście. Jedno ze źródeł doprowadziło mnie do niewielkiej manufaktury w Holandii TU możecie luknąć. Można u nich nabyć takie abażury, koszt ok 400 zł.  W sieci znalazłam parę instrukcji, ale jeśli chodzi o abażur, to żaden kształtem mi nie odpowiadał…taka wybredna ze mnie baba ;P
Cóż było robić…zakasałam rękawy i postanowiłam, że zaprojektuję własny, a co!
Jak robić, żeby nie spalić na panewce?
Na rozgrzewkę zrobiłam osłonkę na świecznik/wazon według instrukcji Kasi z Conchita Home. To było takie zasmakowanie w temacie i sprawdzenie swoich sił w składaniu. a że wyszło, pokusiłam się o zrobienie abażuru.
Potrzebne materiały:
– papier brystol;
– linijka;
– taśma dwustronna/klej;
– sznurek;
– nożyczki.

Krok 1

Brystol przetnij na pół (wzdłuż dłuższego boku). Będą potrzebne obydwie połówki.

Krok 2
Narysuj na nim linie według wzoru na zdjęciu.

Krok 3

Aby łatwiej zaginało się papier przeciągnij szpilką (z wyczuciem) bądź wypisanym długopisem po wszystkich nakreślonych liniach.

Krok 4
Teraz zagnij kartkę na wszystkich liniach. Zmaż ślady ołówka.

Krok 5
Na jednym brzegu (górze abażuru) zrób dziurki.

Krok 6
Sklej brzegi obu kawałków.

Krok 7
Przez dziurki przełóż sznurek i delikatnie zawiąż. GOTOWE!!! 
Masz w kieszeni ok 400 zł 😉