Zrób designerską osłonkę na doniczkę.

Od jakiegoś czasu bardzo podobają mi się kształty heksagonu i pięciokąta foremnego. Na blogach wnętrzarskich przeżywają swój renesans. Wykonane z przeróżnych materiałów, wykorzystywane w przeróżny sposób. W okresie Bożonarodzeniowym widziałam piękne ozdoby ze słomek, to mnie zainspirowało i szukałam odpowiednich materiałów. Później natknęłam się na klosze druciane, a przy okazji wizyty w Praktikerze znalazłam idealne druty mosiężne.
Dodecahedron z drutu możesz wykorzystać jako osłonkę na doniczkę lub ozdobę wolnostojącą. Jeśli zrobisz mniejsze oczka może posłużyć Ci jako pojemnik np. na włóczkę lub inne rzeczy.

Potrzebne materiały:
– rurki mosiężne średnica 5mm;
– piła do metalu lub urządzenie do cięcia rur;
– drucik;
– szczypce do cięcia drutu.

Krok 1
Rurkę potnij na 7 centymetrowe kawałki tak, aby nie zgnieść końcówek. Na początku próbowałam piłką do metalu. Szło…jak krew z nosa, więc kupiłam urządzenie do cięcia rur (koszt od 16 – 60zł i więcej) i to był mądry pomysł 😉

Krok 2
Nawlecz na drucik 5 rurek.

Skręć druciki ze sobą. Nadmiar drutu obetnij.
Powstał pięciokąt foremny (mniej lub bardziej:)).

Krok 3
Do jednej rurki boku pięciokąta włóż drucik i nawlecz na jeden koniec 2 rurki, na drugi dwie rurki. Skręć druciki, nadmiar drutu obetnij.

Krok 4
Drut przewlecz przez dwie rurki (tak jak na zdjęciu). Na jeden koniec drutu nawlecz jedną rurkę, na drugi dwie rurki. Drut skręć i nadmiar obetnij.

Krok 5
W ten sposób uzupełnij wszystkie ścianki bryły.
A oto efekt końcowy.