Znaczniki na kieliszki to bardzo przydatna rzecz na imprezach wszelkiego typu, nie tylko tych sylwestrowych… Dzięki nim nie zgubisz swojego kieliszka, o co przy sporej ilości osób nie trudno.

Oczywiście są dostępne w sklepach znaczniki w różnych kształtach i z różnych materiałów, ale nie ma to jak satysfakcja z własnoręcznie wykonanych. Prawda?!
Wykonanie znaczników na kieliszki zajmie Ci naprawdę niedużo czasu… pierwsza wersja zajęła mi dosłownie 3 minuty, druga ok. 10 minut.
Do dzieła!
Potrzebne materiały:
– drut jubilerski 0,8 – 1 mm – Empik;
– koraliki – Pasart.pl;
– kieliszki.
Krok po kroku
Opcja 1
Ta wersja zajmie Ci trzy minutki. Do wykonania znaczników użyłam drutu jubilerskiego pamięciowego – jest on, pomimo takiej samej średnicy trochę twardszy i już uformowany w kształt okręgu. Śmiało możesz też użyć zwykłego drutu jubilerskiego…
Drut dotnij do pożądanej długości. Z jednej strony zagnij drut (patrz zdjęcie), załóż koralik i zagnij go z drugiej strony. Powstałe „zapięcie” umożliwi ściąganie i zakładanie znacznika.
Opcja 2
Do jej wykonania użyłam zwykłego drutu jubilerskiego. Z jednej strony zrób „ślimaka” przy użyciu „bocianów” (szczypce z zaokrąglonymi końcami) oraz szczypiec (płaskich z jednej strony). Utnij drut na pożądaną długość, nałóż koralik. Drut owiń wokół stopki kieliszka, zakańczając go „ślimakiem”. 
Jestem ciekawa czy spotkałąś się Kredko z takimi znacznikami na kieliszki? 
To którą opcję wybierasz? Podziel się w komentarzu!
A jeśli sama idea Ci się podoba, udostępnij tu i ówdzie ten wpis. Dzięki, że jesteś 🙂