Okładka na kalendarz, czyli pierwsze DIY w nowym roku. 
Wszędzie widzę planery, kalendarze w różne wzory, kolory i fasony… tak jest, czy tylko ja przyciągam je ostatnio? Dla dopełnienia mam dla Ciebie dwie propozycję okładek na kalendarz. Jedna nie wymagająca wielkiej wprawy ani umiejętności w szyciu, druga lewel trudniejsza. Przy intensywnym użytkowaniu kalendarza/planera na pewno się takowe przydadzą. W ten sposób możesz obłożyć nawet książki w swojej domowej bibliotece. Ale pięknie wyglądałaby witryna z książkami w takich kolorowych materiałowych okładkach… Już ją widzę!
OPCJA 1
Potrzebne materiały:
– filc szary 4 mm;
– filc kolorowy 1mm;
– nóż krążkowy/nożyczki;
– maszyna do szycia/igła i nitka.
Krok po kroku
1. Z szarego filcu wytnij 1 prostokąt o wysokości 2 cm większej niż kalendarz. Przy długość prostokąta uwzględnij zakładki. Wytnij także aplikację.
2. Na przedzie okładki przyszyj aplikację – zdjęcie nr 3.
3. Z jednej i drugiej strony zagnij brzegi do środka i zszyj w miejscu pokazanym na zdjęciu nr 2. Na tylnej zakładce naszyj gumę, która będzie pełnić rolę zapięcia.
GOTOWE!


OPCJA 2

Potrzebne materiały:
– tkaniny – kolorowa ColorMercado;
– nożyk krążkowy/nożyczki;
– maszyna do szycia/igła i nitka.
Krok po kroku
1. Z tkaniny wykrój dwa prostokąty wielkości kalendarza uwzględniając po 1 cm zapasu na szwy.
Cztery mniejsze prostokąty na zakładki. Patrz zdjęcie nr 1.
2. Przyłóż dwa mniejsze prostokąty lewą stroną do lewej i zszyj jeden dłuższy bok – patrz zdjęcie nr 2. Czynność tę powtórz z drugą parą. odwróć na prawą stronę i zaprasuj.
3. Prostokąty przeznaczone na wierzch kalendarza złóż lewą stroną do lewej. Pomiędzy włóż prostokąty przeznaczone na zakładki i zszyj pozostawiając niewielki otwór – patrz zdjęcie nr 3. 
4. Całość wywiń na prawą stronę, zszyj otwór, dokładnie wyprasuj całość.
GOTOWE!