Moje małe Kredki nie mają wielu zabawek. Raczej stawiamy na kreatywność. Praktyka pokazuje, że jest kilka zabawek, które są w użyciu, a reszta leży i się kurzy. Jednak jest jedna zabawka bez której moje dzieci nie wyobrażają sobie dnia. W weekendy, gdy tylko wstaną, a w tygodniu po przyjściu ze szkoły chwytają za… no właśnie… nawet mamy pewną anegdotkę…

Gdy w wakacje wracaliśmy od babci, gdzie dzieciaki spędziły trzy tygodnie, odbyliśmy w samochodzie taką rozmowę: 
A: Ale super, że już wracamy do domu! 
Ja: ??? A co? Nie podobało Wam się u babci?!
A: Bardzo nam się podobało ale w domu mamy LEGO i już nie możemy się doczekać kiedy sobie pobudujemy! Ach…
I tu przez pół godziny wymieniali co sobie wybudują.

Moje kredki codziennie odkrywają nowe zastosowanie tych kultowych klocków. Budują nie tylko z instrukcji dołączonych do zestawów. Nie wiem czy wiesz, że na stronie LEGO można pobrać instrukcje do wszystkich modeli! Często korzystamy z tej opcji. Poza standardowym budowaniem, klocki wykorzystujemy do nauki kolorów, liczenia czy przedstawienia podstaw tabliczki mnożenia… I w tym momencie uświadomiłam sobie, że to jest bardzo dobry temat na kolejny wpis 😉

LEGO bez wątpienia jest zabawką kreatywną. A wiesz co jeszcze mnie ostatnio rozczuliło? Że do niektórych zestawów LEGO Friends dołączone jest serduszko, które po dodaniu metalowych kółek może być breloczkiem. I to nie byle jakim, ponieważ jego połówkę możesz podarować przyjaciółce, bądź przyjacielowi. 

Moje Kredki odkąd obejrzały film o historii LEGO, marzą o wizycie w Dani. Chcą zobaczyć cały proces tworzenia klocków od podszewki oraz marzą o pracy projektanta klocków. 
Ty też masz podobne marzenia?! 
A czy wiesz, że mogą spełnić się szybciej niż myślisz??? 

Razem z LEGO Friends zapraszam wszystkie Kredki w wieku od 7 do 12 lat do udziału w konkursie „Zostań projektantem LEGO i wygraj”.  To pierwsza taka akcja w historii LEGO.
Wystarczy zaprojektować wymarzone, nowe miejsce na spotkania z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake. Możesz to zrobić na dwa sposoby… Pierwszy, to budowa takiego miejsca z posiadanych przez Ciebie klocków, drugi przy pomocy programu LEGO Digital Designer.

Główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd wraz  z rodziną do centrali Grupy LEGO do Billund w Danii i możliwość współpracy z projektantami LEGO, aby razem przekształcić zwycięski pomysł w prawdziwy zestaw LEGO Frieds.

Chciałabyś droga Kredko, aby Twoja podobizna była umieszczona na mini figurce? To także jest elementem nagrody! Cudnie prawda?!
Zgłoszenia należy przesyłać do 28 lutego przez stronę LEGO.pl/Friends Designer
Wyniki zostaną ogłoszone 17 marca, a autorski zestaw laureata już we wrześniu trafi na półki sklepowe sieci Toys’R’Us.

Moje Kredki zabrały się już do projektowania, a Ty?