Inspirację do stworzenia łapacza snów, można znaleźć wszędzie, nawet robiąc tak zwykłą i prozaiczną czynność jak gotowanie obiadu…

O ile łapacze snów są bardzo popularne i pomysł na nie, nie jest specjalnie oryginalny, tak ozdobienie go liśćmi i skórkami dyni może być nieco zaskakujące. Dynię uwielbiamy i postanowiłam nie tylko wykorzystać jej miąższ, ale i skórkę wycinając w niej kształty liścia.

Początkowo myślałam o girlandzie z prawdziwych liści i liści wyciętych z dyni, zawieszonej na gałęzi. Ostatecznie jednak powstał łapacz snów z dodatkiem jesiennych elementów. Baza łapacza, czyli kółko i wstążeczki pozostają bez zmian, dodatki zaś w postaci liści można zmieniać. W zależności od pory roku można do łapacza przyczepić bombki, dzwoneczki, kwiaty, muszelki tu opcji jest wiele…

Ciekawostka

Łapacz snów jako pierwszy zagościł u Indian. Podobnie jak w moim przypadku był w kształcie okręgu. Przyozdobiony piórkai i koralikami. Był on traktowany jako swego rodzaju talizman/filtr. Wieszany był  przy łóżku, a pajęczyna (u mnie brak) wypleciona w okręgu miała łapać złe sny, nocne mary.

A teraz zabieramy się do dzieła!

Potrzebne materiały:

– metalowe kółko lub tamborek;
– tasiemki/koronki;
– nitka;
– liście;
– skórka z dyni;
– foremka do ciastek;
– drewniany młotek .

 

Krok 1

Ze skórek dyni wycinamy foremką do ciastek liście. Możesz pomóc sobie drewnianym młotkiem ponieważ skórkę ręcznie ciężko się wycina.

 

Krok 2

Owiń metalowe kółeczko tasiemką.

 

Krok 3

Nawiń na nitkę wycięte liście.

 

Krok 4

Zamocuj na łapaczu tasiemki oraz liście.
GOTOWE!