Czy byłaś kiedyś droga Kredko na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu?
Jeśli nie, to powiem Ci, że warto po prostu tam być! Festiwal odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dwóch dużych pawilonach (7,8) wypełnionych po brzegi rękodziełem oraz materiałami do jego tworzenia.

Kiedy? W weeknd od 1 do 3 grudnia!

Piątek 12.00 – 19:00
Sobota 10.00 – 19.00
Niedziela 10.00 – 18.00

A co najważniejsze będzie okazja do spotkania!!!

Zapraszam Cię na warsztat “Przetworki” czyli EKO warsztat dla kreatywnych dzieci.
Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytanie, czy odpadom można dać drugie życie. Rozwiązania szukać będziemy nie tylko w teorii, ale przede wszystkim poprzez twórcze działanie. W tym przedświątecznym okresie sprawdzimy czy z tektury wyrośnie drzewo i czym można go ozdobić.
Przewodnikiem będzie moja książka “Twórz z dzieckiem”.
Widzimy się na stoisku 67, pawilon 7
Warsztaty są bezpłatne.
Parę lat temu cyklicznie brałam udział w tym wydarzeniu jako wystawca. Co roku byłam pod dużym wrażeniem ilości pięknego rękodzieła, mnogością pokazywanych technik oraz rozmowami z twórcami. Festiwal jest idealnym miejscem do zakupu świątecznych oryginalnych prezentów.
W tym roku organizatorzy zaplanowali trzy strefy tematyczne:

ART&CRAFT

Gotowe przedmioty wykonane przez artystów oraz rzemieślników – wszystko to co wyszło spod ręki twórców z dodatkiem dużej ilości kreatywności i pasji: biżuteria, szkło, ceramika, galanteria skórzana, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, rzeźba, malarstwo.

FASHION – BEZLIQ

Specjalna strefa dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań, będą mogli zaprezentować i sprzedać swoje unikatowe stroje oraz dodatki do odzieży.

MATERIALS

Czym jest sztuka bez odpowiednich narzędzi i materiałów? W tej strefie Festiwalu znajdą się artykuły do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych – najpotrzebniejsze akcesoria oraz półprodukty.
 

WARSZTATY

Podczas wydarzenia będzie można uczestniczyć w licznych warsztatach oraz spróbować swoich sił w różnych technikach rękodzieła takich jak decoupage, tkactwo czy zdobienie mebli.

POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY

Co roku każdy uczestnik targów może dołączyć do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha. Możesz zrobić swój fragment w domu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2016 roku Łańcuch miał dokładnie: 2 305 metrów!
Po szczegółowy plan zapraszam Cię na stronę Festiwalu <<KLIK>>.
Droga Kredo!
Mam do rozdania kilka wejściówek na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Jeśli jesteś chętna, to pisz: biuropanikredki@gmail.com.
Ceny biletów:
9,00 zł – bilet jednorazowy
6,00 zł – bilet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie szkół podstawowych do 13 roku życia)
wstęp bezpłatny – dzieci do 3 roku życia
 
Bilety w przedsprzedaży:
Bilety można również zakupić w punktach stacjonarnych:
Salony i Kioski RUCH
EMPIK
Media Markt
SATURN