Dziś zapowiada się w tekście sporo wykrzykników, a to dlatego, że targają mną mega emocje!
Poniżej przedstawię Ci Kredko moje szóste dziecko, czyli książkę „Twórz z dzieckiem” oraz mini DIY w świątecznym klimacie. Będzie też małe rozdanie…

POCZĄTKI

Milion myśli chciałabym Ci przekazać droga Kredko i z tego powodu zupełnie nie wiem od czego zacząć. Może od początku… od początku bloga Pani Kredka? Ten kawałek internetowej podłogi powstał rok temu w listopadzie. Niby niewiele, a jednak był to całkiem owocny rok.

Ideą Pani Kredki jest zarażanie małych (i dużych) Kredek pasją tworzenia, ukazanie, że na pozór trudne w wykonaniu rzeczy, z dobrą instrukcją stają się całkiem banalne i w większości wcale nie trzeba mieć do nich talentu czy specjalnych zdolności.

Co miesiąc blog odwiedza prawie 10 000 osób i tyle samo Kredek jest na FP. Toż to małe miasteczko!!! Ale czymże są liczby!? Dopiero Twoje zaangażowanie, komentarze, maile, zdjęcia prac uzmysławiają mi, że jesteś tu ze mną realnie i rzeczywiście Cię inspiruję! Radość wielka!!! I wielkie dzięki <3

Książka „Twórz z dzieckiem”

Prowadzenie blogu codziennie stawia przede mną nowe wyzwania i możliwości. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia stają się całkiem realne!

Jednym z takich wyzwań było stworzenie książki dla dzieci i rodziców „Twórz z dzieckiem” z 30 pomysłami na eko zabawki. Idea eko zabawek bliska jest memu sercu, zresztą dobrze wiesz, że na blogu nie raz do tworzenia instrukcji wykorzystuję różne „śmieci”, czy to opakowania po jajkach, puszki, czy plastikowe butelki.

Tak też stało się z książką. Po cichu marzyłam o jej wydaniu, planowałam, ale nie sądziłam, że wszystko potoczy się tak szybko. Po części cieszę się bardzo, po części stresuję jak zostanie przez Ciebie odebrana, czy okaże się pomocna, czy będzie impulsem do tworzenia… takie tam dylematy 😉

Książka wydana jest w formie kart zamkniętych w tekturowym pudełku, aby łatwiej było małym Kredkom z nią pracować. W ferworze zabawy, wiadomo, różnie bywa… tu farby, tu klej… na szczęście karty są sztywne i powleczone specjalną folią, z której łatwo zmyć różne zanieczyszczenia. Przetestowałam ostatnio na warsztatach 😉

Książka jest już dostępna w kilku księgarniach internetowych i na stronie Wydawnictwa które książkę wydało Tata Robi Książki 🙂

Jeśli zobaczysz ją w księgarniach stacjonarnych lub wykonasz na jej podstawie zabawki daj znać!  #twórzzdzieckiem #panikredka

Choinki z tektury DIY
Uchylam rąbka tajemnicy i dziś przedstawiam jedną z moich ulubionych instrukcji zawartych w książeczce, czyli „Kartonowe drzewa”. Dziś skupię się na choinkach.

Potrzebne materiały:

– tektura;
– nożyczki lub nóż do tapet;
– farby/flamastry/kolorowy papier

Krok po kroku

Wytnij z tektury dwa trójkąty. Jeden natnij (na środku) do połowy od góry, drugi od dołu. Ozdób je według własnego uznania, złóż i GOTOWE!!!


Porada: możesz wyciąć różne kształty drzew.

Międzynarodowy Dzień Kredki

Całkiem przypadkiem (choć podobno nie ma przypadków) odkryłam, że 22 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Kredki!!!
Myślę, że to nasze wspólne, twórcze święto i z tej okazji pragnę Ci życzyć, aby kreatywność Cię nie opuszczała! Twórz z radością i zapałem i nie zniechęcaj się porażkami!

Na koniec tego pozytywnego dnia pragnę obdarować kilka Kredek kubkami i koszulkami z logo Pani Kredka, które wykonało Youpibag.

W związku z tym mam pewne wyzwanie, a mianowicie zrób fotkę  jednej z twoich prac wykonanych na podstawie instrukcji z blogu Pani Kredka, przyślij ją na maila: biuropanikredki@gmail.com lub wrzuć w komentarzu pod tym postem lub na fp i poczekaj na ogłoszenie wyników do 29 listopada.

Tymczasem ja szykuję nowe DIY, a Ty fotki z prac 😉