Czy kolorowanki muszą być nudne i oczywiste? Czy zawsze trzeba używać kredek? Czy ta aktywność przeznaczona jest tylko dla najmłodszych dzieci?

Zdecydowanie nie! Pokazuje to iPicasso.pl – malowanie po numerach. Ale po kolei…

Z moich obserwacji wynika, że jest bardzo dużo inspiracji i pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi w wieku od 6m do wieku wczesnoszkolnego (9-10 lat). Sklepowe półki uginają się od różnych zestawów: kreatywnych, plastycznych, czy do wykonywania różnych eksperymentów. Dla starszych Kredek oferta zdecydowanie się kurczy. Młodsza młodzież woli bardziej dorosłe aktywności. Farby plakatowe są passe i dla maluchów, kredek używają przedszkolaki, nie mówiąc o wycinankach i lepieniu w plastelinie. Znasz to? Bo u nas właśnie zaczyna się taki etap. Etap szycia na maszynie, fascynacji szydełkiem, malowania różnymi farbami na podobraziach, odkrywanie gry światła i próby przelania tego na papier/płótno…

Mała Kredka dorasta, co teraz?

Jeśli Twoja Kredka przeszła kolejny level w rozwoju plastycznym skacz z radości! Podsuwaj jej różne materiały np. suche pastele, kredki akwarelowe lub farby akrylowe… Dziś skupimy się na tych ostatnich.

Od jakiegoś czasu obserwowałam iPicasso.pl na instagramie. Zafascynowały mnie ich obrazy, różnorodna teatyka i prostota ich wykonania. Dlatego na propozycję współpracy zgodziłam się bez wahania.

iPicasso – wyższa szkoła kolorowania

iPicasso.pl w swej ofercie posiada obrazy malowane po numerach. A właściwie całe zestawy, bo kupując obraz dostajesz również farby, pojemniki do przechowywania farb oraz pędzle. Na podobraziu wydrukowany jest gotowy wzór. Każde pole ma przypisany numerek, który odpowiada konkretnej farbie o tym samym numerze. To sprawia, że nie musisz mieć specjalnych zdolności malarskich, wystarczy, że lubisz kolorować! Jeśli samo kolorowanie farbami opanujesz do perfekcji, możesz pójść o krok dalej i pokusić się o łączenie kolorów, nakładanie bardziej transparentnych barw na nałożone wcześniej, czy namalowanie dodatkowych cieni lub szczegółów.

 

Jakości – wyznacznik dobrych zestawów

Powiem Ci szczerze, że zawsze mam ogromny dystans do gotowych zestawów kreatywnych. W wielu przypadkach materiały w takich zestawach są wątpliwej jakości, a co za tym idzie zamiast zachęcać do kreatywności – zniechęcają. Zawsze powtarzam, że jeśli próbujemy swoich sił w jakiejś technice, powinniśmy zadbać o dobre materiały. Ta prosta rada dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Prosty przykład – pierwsze kroki z kredkami – kiedy kredki mają blade kolory, dziecko musi użyć sporo siły, aby pozostał ślad na kartce – maluch nie będzie chętnie rysował. Sytuacja zmieni się gdy kredki będą dobrej jakości, miękkie, o wyrazistej barwie, a dziecko nie będzie musiało używać siły, aby ślad kredki był wyraźny.

W przypadku obrazów iPicasso miałam obawy co do jakości farb i dołączonych do zestawu pędzli. Jednak zostałam mile zaskoczona! Farby są doskonałej jakości, kryjące, bardzo dobrze się rozprowadzają i mają piękne kolory. Pędzle są bardzo dobrze dopasowane do rodzaju farb, a co najważniejsze – nie mają problemu z precyzją, nie rozczapierzają się i nie wychodzą z nich włoski.

Obrazy przeznaczone są dla osób od 14 roku życia. Tak zaleca producent. Jednak moja dwunastoletnia córka poradziła sobie z malowaniem znakomicie. Bo jeszcze nie pisałam, że to ona wybrała wzór jelonka i w większości sama namalowała obraz. Ja nie potrafiłam się powstrzymać i także dołożyłam kilka plamek… Myślę, że dolna granica wiekowa zależy od umiejętności i zapału danego dziecka. Górna granica zdecydowanie nie istnieje 😉

Bez wątpienia malowanie obrazu jest bardzo wciągające i relaksujące. Fajnie patrzeć na postępy, jak sukcesywnie przybywa kolorowych plam i powoli wyłania się cały obraz. Najlepsze jest to, że nie trzeba mieć talentu, aby powstał powalający obraz. iPicasso.pl ma jeszcze jedną ciekawą propozycję oprócz obrazów malowanych po numerach, a mianowicie – wyklejanie obrazu diamentami!

Opinia mojej córki o iPicasso:

„Kolorowanka jest niezwykła. Trudno uwierzyć, że z tylu cyferek powstanie obraz! Teraz znajduje się na nim jelonek, który jest wspaniały. Sama bym na taki super pomysł nigdy nie wpadła.”

Mam dla Ciebie mały bonus od iPicasso – 10% zniżki na cały asortyment sklepu na hasło KREDKA. Kupon obowiązuje do 01.07.2018.

A tak powstawał obraz (prawie) krok po kroku…