DIY, mała Kredka, pomysł na prezent, prace plastyczne, zabawy dla 3-6 latków, zabawy dla 7-12 latków, zrób to sam

Jak zrobić pierścionek DIY

Poniżej znajdziesz najprostszy sposób na wykonanie pięknego pierścionka!

Jak zrobić pierścionek? Co nam będzie potrzebne?

Dzisiejsza instrukcja powstała dość spontanicznie. Jestem w trakcie pracy nad  nowym numerem magazynu kreatywnego dziecka KREDKA. Poprzednie numery znajdziesz <<TU>>. Kiedy tak tworzyłam z moimi małymi Kredkami pewną instrukcję (jeszcze nie zdradzę jaką ;)), Kredki zupełnie spontanicznie zaczęły ciąć wąskie paski pianki kreatywnej i przymierzać je do swoich palców. Następnie w ruch poszedł klej oraz ozdoby… i tak powstały pierścionki. Wszystko potoczyło się bardzo szybko, na szczęście udało mi się zrobić parę fotek.

Zupełnie tego nie zamierzałam. Natomiast często jest tak, że jak dajemy dzieciom przestrzeń i materiały, to powstaje zaskakujący efekt. Choć zawsze powtarzam, że tak naprawdę nie liczy się efekt końcowy, a sam proce tworzenia! To on ma największą wartość! Tworząc, dziecko kombinuje jak uzyskać zamierzony cel. Podejmuje próby i koryguje ewentualne błędy. Pamiętaj, że to jest wspaniałe i zdecydowanie w przyszłości zaprocentuje.

Potrzebne materiały:

  • pianka kreatywna;
  • klej;
  • nożyczki;
  • ozdobne naklejki/dżety.

Krok po kroku

Z pianki kreatywnej wytnij cienki pasek. Sklej jego końce i ozdób naklejkami/dżetami. GOTOWE! Koniecznie napisz czy instrukcja Ci się podobała!

UWAGA! Długość paska musi być trochę dłuższa niż obwód palca, aby łątwo można było skleić końcówki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *