Poniżej znajdziesz najprostszy sposób na wykonanie pięknego pierścionka!

Jak zrobić pierścionek? Co nam będzie potrzebne?

Dzisiejsza instrukcja powstała dość spontanicznie. Jestem w trakcie pracy nad  nowym numerem magazynu kreatywnego dziecka KREDKA. Poprzednie numery znajdziesz <<TU>>. Kiedy tak tworzyłam z moimi małymi Kredkami pewną instrukcję (jeszcze nie zdradzę jaką ;)), Kredki zupełnie spontanicznie zaczęły ciąć wąskie paski pianki kreatywnej i przymierzać je do swoich palców. Następnie w ruch poszedł klej oraz ozdoby… i tak powstały pierścionki. Wszystko potoczyło się bardzo szybko, na szczęście udało mi się zrobić parę fotek.

Zupełnie tego nie zamierzałam. Natomiast często jest tak, że jak dajemy dzieciom przestrzeń i materiały, to powstaje zaskakujący efekt. Choć zawsze powtarzam, że tak naprawdę nie liczy się efekt końcowy, a sam proce tworzenia! To on ma największą wartość! Tworząc, dziecko kombinuje jak uzyskać zamierzony cel. Podejmuje próby i koryguje ewentualne błędy. Pamiętaj, że to jest wspaniałe i zdecydowanie w przyszłości zaprocentuje.

Potrzebne materiały:

  • pianka kreatywna;
  • klej;
  • nożyczki;
  • ozdobne naklejki/dżety.

Krok po kroku

Z pianki kreatywnej wytnij cienki pasek. Sklej jego końce i ozdób naklejkami/dżetami. GOTOWE! Koniecznie napisz czy instrukcja Ci się podobała!

UWAGA! Długość paska musi być trochę dłuższa niż obwód palca, aby łątwo można było skleić końcówki.