Droga Kredko jest akcja! Zapraszam Cię do wzięcia udziału w wyzwaniu KREATYWNE PIĄTKI…

KREATYWNE PIĄTKI są wynikiem wyzwania DZIKIE DZIECI, które zakończyło się dwa tygodnie temu. Po wyzwaniu dostałam sporo wiadomości: „Już koniec?”, „My chcemy jeszcze!”, „Takie wyzwania są niezwykle motywujące”…

Cóż było robić?! Muszę powiedzieć, że przygotowanie wyzwania zajmuje sporo czasu i nie jestem w stanie prowadzić takich wyzwań często, ale… przemyślałam sprawę i mam propozycję!

PO CO TAKIE WYZWANIE?

Pewnie wielokrotnie słyszałaś z ust swoich dzieci „Mamooo, nuuudziii mi sięęę!!!”. W takiej sytuacji możesz  szukać inspiracji na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi w odmętach internetu lub mieć cotygodniową porcję inspiracji od Pani Kredki na swojej skrzynce mail. Wyzwanie ma być swojego rodzaju motywatorem i inspiracją. Nie ma to jak wspólnie działać i pokazywać efekty końcowe. Można się wzajemnie wspierać i dopingować.

Wyzwanie możesz potraktować wielopłaszczyznowo. Z jednej strony możesz skupić się tylko na wykonaniu zadania, z drugiej możesz rozwinąć wątki i wykorzystać temat do nauki przez zabawę. Podczas malowania możesz zwrócić uwagę, że niektóre rośliny zmieniają kolor na kartce. Możecie odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje. To zadanie może być także wstępem do dyskusji o naturalnych barwnikach, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia… wraz z małą Kredką możecie też sprawdzić w atlasie roślin jakie rośliny udało Wam się zebrać.

Efektami prac powstałych podczas wyzwania możesz chwalić się na grupie FP „Twórcze dzieci”. Tam również uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z rozwojem plastycznym dzieci.

 

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ?

Co piątek będę wysyłała do osób zapisanych na newsletter Pani Kredki mail z zadaniem i krótką instrukcją wykonania. Instrukcja będzie w formie zdjęć lub filmu, a jeśli sytuacja będzie tego wymagała będą również szablony do pobrania.

Cała akcja toczyć będzie się przez mail, dlatego konieczne są zapisy. Tym razem wyjątkowo, bo osoby, które dokonają zapisu na newsletter w ten weekend dostaną jeszcze zadanie z piątku. Do wyzwania możesz dołączyć w każdym momencie.

Zapisu możesz dokonać poniżej. Pamiętaj, aby potwierdzić subskrypcję!!!