„Jak poprawnie trzymać kredkę?” To temat dzisiejszego podcastu. Zanim jednak przejdę do sedna, jestem bardzo ciekawa czy lubisz słuchać podcastów Kredko?

Osobiście bardzo lubię tę formę za to, że można słuchać jej niemal wszędzie…  w drodze do pracy, w wannie, podczas sprzątania czy  jazdy na rowerze… Podcast to dla mnie taka audycja radiowa na miarę naszych szybkich czasów – słuchasz kiedy masz czas, ochotę i przestrzeń.

Dlaczego podcast Kredka w piórniku? Ta nazwa nie jest przypadkowa… Kredka w nazwie musiała się znaleźć, ale myślę że to oczywiste… haha. A co z piórnikiem? Piórnik, to dla mnie takie miejsce, które mieści różnorodne przybory. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że przypadkowe, z drugiej zaś strony – w ich doborze jest metoda… Podobne założenia ma mój podcast. Jest to cykl rozmów z doświadczonymi rodzicami i ekspertami z różnych dziedzin. Podcast podejmować będzie różne tematy i rozterki rodzicielskie dotyczące edukacji i rozwoju dzieci. Jeśli jesteś nauczycielką wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego również znajdziesz coś dla siebie.

A teraz dosyć teoretyzowania! Zapraszam Cię na pierwszy odcinek podcastu dla rodziców i nauczycieli KREDKA W PIÓRNIKU.

Jak poprawnie trzymać kredkę?

Jak poprawnie trzymać kredkę? To pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. Zarówno tym, których dzieci dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem i stawianiem pierwszych śladów na kartce, jak i tym, których dzieci zaczynają przygodę z literami. W wiadomościach na fanpage jak i na Instagramie często dostaję takie zapytania. Sama na początku swojej drogi rodzicielskiej miałam obawy, czy moje małe Kredki prawidłowo trzymają pisaki/ołówki i jak ewentualnie korygować drobne nieprawidłowości. Mam nadzieję, że dzisiejszy odcinek rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości…

Moim gościem jest Marta Skrzypczak-Wojtanek – terapeuta pedagogiczny i terapeuta ręki. Wspiera prawidłowy rozwój dzieci, pomaga im opanować najważniejsze umiejętności, które umożliwiają poznawanie świata, czyli czytanie, pisanie i liczenie. Swoje zajęcia prowadzi w oparciu o różnorodne metody, dobrane zgodnie z potrzebami i możliwościami dziecka. Martę znajdziesz w jej gabinecie Trzy Linie w Wałczu, na stronie internetowej <<KLIK>> lub na FB <<KLIK>>.

W tym odcinku dowiesz się:

  • kiedy i jak dziecko powinno prawidłowo trzymać kredkę/ołówek/długopis;
  • jak wspomagać prawidłowy rozwój chwytu pisarskiego u dziecka;
  • czy grube trójkątne kredki, to dobry wybór;
  • czy i ewentualnie jak korygować nieprawidłowy chwyt;
  • jak przygotować dziecko do pisania.

Na koniec mam gorącą prośbę! Jeśli ten podcast Ci się spodobał, pomóż mi proszę dotrzeć do jak najszerszego grona i udostępnij go lub powiedz o nim swoim znajomym, bądź koleżankom/kolegom z pracy. Będę ogromnie wdzięczna <3

P.S. Montaż podcastu oraz muzykę w intro ogarnął Jakub Górny bardzo zdolny młody człowiek 😉