Okładka na kalendarzOkładka na kalendarz, czyli pierwsze DIY w nowym roku. 
Wszędzie widzę planery, kalendarze w różne wzory, kolory i fasony... tak jest, czy tylko ja przyciągam je ostatnio? Dla dopełnienia mam dla Ciebie dwie propozycję okładek na kalendarz. Jedna nie wymagająca wielkiej wprawy ani umiejętności w szyciu, druga lewel trudniejsza. Przy intensywnym użytkowaniu kalendarza/planera na pewno się takowe przydadzą. W ten sposób możesz obłożyć nawet książki w swojej domowej bibliotece. Ale pięknie wyglądałaby witryna z książkami w takich kolorowych materiałowych okładkach... Już ją widzę!

OPCJA 1

Potrzebne materiały:
- filc szary 4 mm;
- filc kolorowy 1mm;
- nóż krążkowy/nożyczki;
- maszyna do szycia/igła i nitka.


Krok po kroku
1. Z szarego filcu wytnij 1 prostokąt o wysokości 2 cm większej niż kalendarz. Przy długość prostokąta uwzględnij zakładki. Wytnij także aplikację.


2. Na przedzie okładki przyszyj aplikację - zdjęcie nr 3.
3. Z jednej i drugiej strony zagnij brzegi do środka i zszyj w miejscu pokazanym na zdjęciu nr 2. Na tylnej zakładce naszyj gumę, która będzie pełnić rolę zapięcia.
GOTOWE!


OPCJA 2

Potrzebne materiały:
- tkaniny - kolorowa ColorMercado;
- nożyk krążkowy/nożyczki;
- maszyna do szycia/igła i nitka.


Krok po kroku
1. Z tkaniny wykrój dwa prostokąty wielkości kalendarza uwzględniając po 1 cm zapasu na szwy.
Cztery mniejsze prostokąty na zakładki. Patrz zdjęcie nr 1.


2. Przyłóż dwa mniejsze prostokąty lewą stroną do lewej i zszyj jeden dłuższy bok - patrz zdjęcie nr 2. Czynność tę powtórz z drugą parą. odwróć na prawą stronę i zaprasuj.
3. Prostokąty przeznaczone na wierzch kalendarza złóż lewą stroną do lewej. Pomiędzy włóż prostokąty przeznaczone na zakładki i zszyj pozostawiając niewielki otwór - patrz zdjęcie nr 3. 
4. Całość wywiń na prawą stronę, zszyj otwór, dokładnie wyprasuj całość.
GOTOWE!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspirowałam Cię?

TOP