Wieszak dla dzieci jest wynikiem mojego romansu z wyrzynarką… ostatnio nie rozstaję się z nią, można powiedzieć, na krok. Początkiem tygodnia pokazywałam jak zrobić planszę do gry w chińczyka, a pewnie niebawem zobaczysz kolejne projekty. Lubię pracować w sklejce, naprawdę wiele fantastycznych rzeczy można z niej wykonać. Alternatywą, trochę mniej trwałą, ale całkiem efektowną jest grubsza tektura. Z niej też możesz tworzyć cuda, na wieszak jak najbardziej się nada. Odpada przy tym zabawa z cięższym sprzętem. Także wiesz… nie masz wymówki, że nie lubisz się z wyrzynarką, tektura czeka 😉
Wracając do wieszaka, pięknie prezentuje się w pokoju dziecięcym, stanowiąc oryginalną ozdobę. Widziałam podobne, przeglądając skandynawskie pokoiki dla dzieci, bardzo mnie zachwyciły więc postanowiłam stworzyć swoją wersję. Jak się okazało wieszak spełnia jeszcze jedną funkcję… najmłodsza gdy dostała go w swoje łapki, potraktowała go jak lalkę i chyba pół godziny nakładała i zdejmowała z niego bluzkę. 
Potrzebne materiały:
– sklejka/deska;
– wyrzynarka;
– szlifierka/papier ścierny;
– miarka;
– ołówek;
– nożyczki;
– papier do wykonania szablonu;
– farby akrylowe;
– ewentualnie bezbarwny lakier do drewna.
Krok 1
Zrób szablon. Od ręki wychodzi różnie… mój patent jest taki, że posłużyłam się talerzykiem i wieszakiem do odrysowania. Gotowy obrys wytnij.
Krok 2
Na sklejce ołówkiem odrysuj kształt wieszaka.
Krok 3
Wytnij wieszak wyrzynarką.
Krok 4
Całość szlifuj papierem ściernym, do uzyskania gładkiej powierzchni.
Krok 5
Pomaluj wieszak farbami akrylowymi według naszego pomysłu. GOTOWE!!!
I jak Ci się podobają wieszaki? 
Ogólnie wycięłam ich pięć sztuk i na jednym mam zamiar wymalować motyw kwiatowy… zobaczymy czy starczy mi motywacji 😉