Dziś będzie o przechowywaniu kredek oraz o tym, czy sorter kredek podoła temu wyzwaniu.

Sorter był na mojej liście od dłuższego czasu. Już miałam wizję w głowie z czego i jak go wykonam. Jednak moja magiczna lista „do zrobienia” zdaje się nie mieć końca, a czasu jakoś dziwnym trafem nie przybywa… a że projekt mocno priorytetowy nie był, to przekładałam go z miesiąca na miesiąc. Jestem pewna, że znasz takie sytuacje!?

Pewnego pięknego dnia odezwała się do mnie  Patrycja, która prowadzi rodzinną firmę Paticzkowo zajmującą się tworzeniem różnych pięknych rzeczy dla dzieci i zaoferowała współpracę. W swojej ofercie mają personalizowane prezenty, a ostatnio pojawiły się nowości takie jak sortery kredek w dwóch wielkościach oraz ruchomy alfabet. Zerknij do nich, bo naprawdę mają super rzeczy, a poniżej przybliżę Ci czym jest sorter i jak się u nas sprawdza.

Dlaczego sorter kredek?

Sorter, jak sama nazwa wskazuje służy do sortowania kredek ? Brawo Pani Kredko za oświecające wyjaśnienie ;P Sorter spełnia dwie podstawowe funkcje. Raz – pomaga utrzymać kredki w porządku, dwa – dziecko mimochodem uczy się rozróżniać kolory oraz przyporządkowywać je do konkretnej grupy kolorystycznej, co jest ważną umiejętnością.

Dodatkowo możemy pobawić się w układanie wzorów z kredek i prosić dziecko: „Podaj mi kredkę, która znajduje się pomiędzy żółtą a czerwoną”  itp. To też jest bardzo dobry przykład ćwiczenia orientacji w przestrzeni oraz spostrzegawczości.

My wycięliśmy kółka z kolorowego papieru aby oznaczyć, który kolor w jakiej przegródce ma swoje miejsce. Do sortera dołączone są kwadratowe tabliczki, które można pomalować farbami i przykleić zamiast kolorowego papieru.

Do tej pory najmłodsze dziewczynki trzymały kredki w jednym większym pojemniku. Nie muszę chyba wspominać, że aby wyjąć konkretną, upatrzoną kredkę często wyjmowały połowę kredek z pudełka. Trzeba przyznać, że sorter kredek rozwiązał u nas problem walających się kredek. Także bardzo polecam Wam to rozwiązanie.

Nasz sorter jest pojemny, w związku z tym moje młodsze kredki wymyśliły, że równie dobrze byłby z niego świetny garaż na resoraki lub fajny wieżowiec dla  ludzików lego. Także tak, ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: