Wiosna za oknem na całego! Niech zagości nie tylko na zewnątrz, ale i w pracach plastycznych małych Kredek. Dlatego zapraszam na wiosenne pomysły DIY dla dzieci.

Nie ma nic lepszego, niż połączenie opowieści o świecie z praktyką. Małe Kredki najlepiej uczą się przez doświadczenie i doświadczanie. Warto o tym pamiętać. Dlatego, gdy rozmawiamy o owadach najlepiej połączyć oglądanie książki z wyjściem w teren i poszukiwaniem owadów w ich środowisku naturalnym. A na dopełnienie całości polecam wykonać pracę plastyczną z owadami w roli głównej. Owady, to tylko przykład. Tematów, które interesują dzieci jest mnóstwo. Ale chciałam zobrazować w wielkim skrócie jak małe Kredki z najlepszym efektem przyswajają wiedzę i poprzez zabawę uczą się mimowolnie.

Wiosna, to wdzięczny temat do różnych działań. Poniżej znajdziesz wiosenne pomysły DIY (zrób to sam) dla dzieci.

Klikając w nagłówek przejdziesz do instrukcji.

4 MAGAZYNOWE INSPIRACJE

Na pierwszy ogień idzie KREDKA magazyn kreatywnego dziecka.

Znajdziesz w nim instrukcje: jak wyhodować kiełki, jak zrobić kolorową chmurkę, jak doniczce nadać twarz – dosłownie i w przenośni oraz jak zrobić rajskiego ptaka – tak, rajskie ptaki istnieją naprawdę!

ŚWIECĄCE OWADY

Pozostając w temacie wspomnianych na początku owadów… możesz stworzyć bajeczne, kolorowe owady z plastikowej butelki. Dodatkowo możesz sprawić, by świeciły w ciemności. Są też do pobrania i samodzielnego wydruku skrzydła w różnym kształcie.

JAK ZROBIĆ MOTYLA Z ROLKI

Myślę, że motyli nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich obecność świadczy o tym, że wiosna na dobre zagościła w przyrodzie.

PAJĄKI DIY

Wbrew pozorom pająki nie są takie straszne na jakie wyglądają. Aby się o tym przekonać stwórz własne dziwaki pajęczaki…

PIÓRA Z TEKTURY

Wiosna, to ptasie trele i idealny czas na spacery i poszukiwanie kolorowych piór. Można też usiąść na balkonie z atlasem ptaków w ręku i przenieść tę feerię ptasich barw na pióra wycięte z tektury.

PIÓRA ZE SKLEJKI

Jeśli masz narzędzie i chcesz coś bardziej trwałego niż tektura, pomysł z piórami możesz wykonać ze sklejki.

BROSZKI ZWIERZAKI

Ten pomysł kojarzy mi się z wiosną i jesienią. Figurki zwierząt można wykorzystać do różnych zabaw, ale można zrobić z nich piękne broszki.

GIGANTYCZNE BAŃKI MYDLANE

Zawsze na propsie! Wiosna, lato, czy jesień zawsze wzbudzają pozytywne emocje i efekt WOW zarówno u małych jak i dużych Kredek!

DOMEK DLA PSZCZÓŁ

Pszczoły odgrywają w życiu człowieka bardzo istotną rolę. Wiesz, że nie musisz zakładać od razu pasieki aby pomóc pszczołom? Zobacz jak samodzielnie zrobić domek dla pszczół i jakich błędów unikać przy jego tworzeniu.

Zbiorem 12 wiosennych pomysłów DIY dla dzieci rozpoczynam wiosenne inspiracje!

A jeśli interesują Cię ogródkowe tematy, to polecam przegląd książek o ogrodzie dla dzieci.